Сайт Прилуцької гімназії № 1 імені Георгія Вороного
Меню сайту
Погода в Прилуках
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика візітів
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Головна » 2018 » Квітень » 27 » До Дня народження Георгія Вороного
23:32
До Дня народження Георгія Вороного

28 квітня 2018 року виповнюється 150 років з дня народження видатного математика, нашого земляка Георгія Вороного, ім’я якого носить наша гімназія.

Георгій Феодосійович Вороний народився 16(28) квітня 1868 року в містечку Журавка колишньої Полтавської губернії (нині Варвинський район Чернігівської області).

Георгій до п’ятого класу навчався в Бердянській гімназії, а в 1885 році закінчив гімназію в Прилуках. В архівах збереглась характеристика Вороного-гімназиста, в якій, зокрема, відмічається: «При чудових здібностях має, незважаючи на свій молодий вік, досить розвинутий розум і надто серйозну любов до навчання, з усіх предметів гімназичного курсу здобув знання дуже добрі, а в математиці, до якої має особливу прихильність і покликання, здобув знання визначні з низки учнівських успіхів в математиці».

Перше своє дослідження він зробив у 16 років, будучи ще гімназистом. Сталося це так. У 1884 році видатний математик і педагог, тоді ще молодий професор Київського університету, Володимир Петрович Єрмаков почав видавати в Києві «Журнал елементарної математики», в якому була запропонована для дослідження така тема: «Розклад многочленів на множники, побудований на властивостях коренів квадратного рівняння». Роботу на вказану тему редакція одержала від Георгія Вороного і в 1885 році в журналі була надрукована його перша стаття, у якій крім розв’язання поставленої задачі наводилась значна кількість прикладів.

У кабінеті математики № 1 Прилуцької гімназії №1 ім. Георгія Вороного (завідувач Минка Г.В.) створено куточок – музей видатного земляка, де висвітлено життєвий шлях вченого, його науковий доробок, застосування сучасними вченими результатів дослідження визначного математика. Також подано фотокопії сторінок рукописів, щоденника, фотоматеріали. Учні гуртка при кабінеті математики № 1 є екскурсоводами музею, розповідають молодшим гімназистам про цього вченого, проводять екскурсії.

У цьому році екскурсоводами стали учні 7-А класу (вч. Минка Г.В.): Філозоп Дар’я, Денисенко Богдан, Ширніна Анна, Токмакова Вікторія, Лащенко Катерина, Савченко Катерина та Федоренко Софія. Вони провели екскурсії для учнів 5-А та 7-х класів.

 

 

 

 

Переглядів: 116 | Додав: vvv55 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0